www: www.murun.pl
e-mail: murund@wp.pl
tel.: +48-509 725 791
tel.: +976 998 921 46
Agraf - Agencja Reklamowa Olsztyn
wyprawy do Mongolii

Koszulki na wyprawy do Mongolii

Na wyprawy do Mongolii zostały przygotowane koszulki wykonane przez firmę Agraf z Olsztyna. Zaprojektowane nadruki, umieszczone na t-shirtach Promostars nawiązywały do wędkarskiego charakteru wypraw.

Na t-shircie z ekspedycji Selenge 2009 widnieje postać mongolskiego wojownika przeplatająca się z wizerunkiem tajmienia- ryby zamieszkującej rzeki Mongolii. Koszulka z  ekspedycji Chentej 2010 przedstawia wariację na temat ilustracji wojownika, zaczerpniętej z “Tajnej historii Mongołów” – najstarszego zabytku mongolskiego piśmiennictwa. Jednak jeździec zamiast włóczni dzierży w dłoni wędkę, aby podkreślić wędkarski charakter wyprawy. Po obu stronach wojownika widnieją sporządzone tradycyjnym pismem mongolskim napisy, które wykonał rysownik z Ułan Bator. Oznaczają one odpowiednio: “Polska” i “Mongolia” Koszulka zaprojektowana na wyprawę w 2011 roku posiada nadruk przedstawiający wilka i rybę – tajmienia – zwierzęta, które można spotkać w Mongolii. Przestrzeń między nimi tworzy zarys przebiegu mongolskich granic. W odpowiednich miejscach zaznaczone zostały miasta będące kolejnymi punktami tegorocznej wyprawy.

Kolorystyka wszystkich koszulek nawiązuje do tradycyjnych barw mongolskich: niebieskiego- oznaczającego niebo oraz żółtego, który symbolizuje słońce.

powrót

Zdjęcia są wykonane przeze mnie, oraz przez uczestników moich wypraw, za ich zgodą oczywiście. Moim zamierzeniem jest propagowanie piękna mojego rodzinnego kraju, jego przyrody, kultury, tradycyjnego trybu życia, czekam także na Wasze uwagi.

Polecane strony

Copyright (C) murun.pl realizacja: agraf.net.pl